Укр Рус Eng Pl

Напишіть нам!

Замовити послугу

+38 (093) 435-45-35 +38 (050) 755-25-56
olsonLviv@gmail.com
вул. Патріарха Димитрія Яреми 10
м. Львів, Україна

Що таке «єОселя» та як її отримати?

Програма "єОселя" є новою державною програмою доступного кредитування, яка дозволяє ПАТ "Укрфінжитло" через уповноважених банків-партнерів надавати пільгові кредити на придбання житла для конкретних категорій українців.

Програма "єОселя" є новою державною програмою доступного кредитування, яка дозволяє ПАТ "Укрфінжитло" через уповноважених банків-партнерів надавати пільгові кредити на придбання житла для конкретних категорій українців.

Згідно з цією програмою, базова ставка за іпотечними кредитами становить 7%, проте для деяких громадян держава компенсує 4% відсотків.

Таким чином, для цих категорій боргова ставка складатиме лише 3%. Фінансування кредиту здійснюється через створення спеціального ескроу-рахунку після схвалення кредиту, на який ПАТ "Укрфінжитло" перераховує 4%.

По суті ескроу-рахунок – це умовний депозит коштів, який одна сторона угоди, у разі держава, передає у тимчасове володіння банку до настання конкретно визначеного договором умови, тобто оплати за іпотекою. До цього моменту банк зобов'язується зберігати кошти ескроу-рахунку.

Тобто коли з’являється необхідність здійснити черговий платіж за кредитом, особа сплачує основне тіло кредиту та частину базової ставки (3%), а ще 4% сплачується з ескроу-рахунку.

Важливою деталлю є те, що позичальник повинен самостійно переконатися, що на його рахунку є достатня сума коштів для оплати кредитної ставки, яка включає 4% компенсацію державою. Якщо з якоїсь причини на рахунку недостатньо коштів (наприклад, якщо держава припинила фінансування програми або якщо позичальник порушив умови програми, що призвело до припинення фінансування), то сплатити цю частину доведеться самостійно.

Хто може скористатися

Відповідно до умов програми «єОселя» нею може скористатися будь-який громадянин України, який відповідає певним вимогам, а саме:

• під час підписання договору іпотеки є повнолітнім, тобто досяг 18 років, а на момент завершення зобов’язань за цим кредитом його вік буде не більше 70 років;

• є платоспроможним;

• не має у власності нерухомості: якщо така особа самотня – ліміт площі – 52,5 кв.м; якщо має сім'ю – +21 кв. м на кожного члена сім'ї.

Нерухомість, яка знаходиться в районі проведення воєнних дій або на окупованій території, – не враховується;

• не перебуває під санкціями та не перебуває в реєстрі олігархів;

• немає інших пільгових іпотечних кредитів.

На даний момент скористатися програмою «єОселя» можуть лише певні категорії громадян. А саме: цього року учасниками програми можуть стати лише:

• військовослужбовці будь-яких родів військ та підпорядкованості та правоохоронці;

• медичні працівники зустанов державної чи комунальної форми власності;

• Науковці та працівники освіти, які працюють в установах державної або комунальної форми власності.

Найімовірніше, найближчим часом ці обмеження буде знято і програма стане доступною для всіх українців, які відповідають основним вимогам.

За програмою "єОселя" з 1 жовтня 2022 року до 31 січня 2023 року українські громадяни отримали кредитів на суму понад 1 млрд. гривень. Загалом, з моменту запуску програми, держава виділила 784 кредити під 3%. Військовослужбовці отримали 83% кредитів, медики - 9%, педагоги - 7%, а вчені - 1%.

Тепер заявку на участь у програмі «єОселя» можна подати на порталі «Дія». Для цього потрібно:

• Авторизуватись на комп'ютерній або телефонній платформі «Дія».

• Перевірте та оновіть інформацію про вас.

• Вибрати послугу єОселя.

• Вибрати категорію за місцем роботи.

• Вказати сімейний статус.

• Вказати платоспроможність.

• Вказати дані про житло, яке хочете купити.

• Вибрати банк, до якого хочете надіслати заяву.

• Підписати заяву електронним підписом та надіслати її.

Далі слід очікувати повідомлень про результати розгляду вашої заяви в кабінеті на порталі Дія та електронною поштою.

У рамках пільгової програми "єОселя", доступної для кредитування, можна придбати житлову нерухомість, при умові, що її вартість за 1 квадратний метр перевищує граничну вартість, визначену Державою. Мінрегіон збільшив цю граничну вартість в залежності від розташування нерухомості: у 2,5 рази для міст з населенням понад 300 тисяч осіб, у 2 рази - для обласних центрів та населених пунктів, розташованих на відстані до 15 кілометрів від кордонів Києва та обласних центрів, та у 1,75 разів - для міст з населенням від 100 тисяч до 300 тисяч осіб.

Перший внесок в розмірі не менше ніж 20% від суми кредиту повинен бути сплачений позичальником продавцю житла. Цей факт оплати має бути зафіксований у договорі купівлі-продажу, нотаріальній розписці або будь-якому іншому платіжному документі. Решту суми кредиту можна сплачувати банку протягом 12-240 місяців, тобто період іпотеки може складати від 1 до 20 років.

Якщо вам потрібна юридична підтримка з питань нерухомості ви завжди можете звернутися до нашого Адвоката з нерухомості.

Безперечно, пільгова іпотека – безпрецедентна кредитна програма з найменшим відсотком в історії України. Звичайно, програма ще не досконала, і існують бюрократичні перешкоди та ризики, які можуть негативно вплинути на ваш фінансовий стан. Проте чи варто ризикувати – вирішувати лише Вам.

наші контакти

Напишіть нам!

+38 (093) 435-45-35 +38 (050) 755-25-56

olsonLviv@gmail.com

вул. Патріарха Димитрія Яреми 10
м. Львів, Україна