Зміна статутного капіталу у Львові

Зміна статутного капіталу у Львові
До числа змін, які можуть знадобитися вашому підприємству у міру розвитку, може бути і зміна статутного капіталу. Йдеться про його зменшення або збільшення.
Зменшеннястатутного капіталу фірми потрібно в тому випадку, якщо протягом року власники не змогли сформувати заявлений статутний капітал. Про зменшення статутного капіталу ви обов'язково повинні дати інформацію в друкованих ЗМІ. Сподіваємося, що ви правильно ведете бізнес і вам не доведеться реєструвати зменшення статутного капіталу.
Збільшеннястатутного капіталу дозволяє збільшити оборотний капітал фірми, тому що вводяться в статутний капітал кошти не оподатковуються. Зверніть увагу, збільшувати статутний капітал можна тільки в тому випадку, якщо він сформований повністю, тобто на 100%. Рішення про зміну статутного капіталу приймають засновники.
Як і будь-які інші зміни діяльності, зміна статутного капіталу підприємства підлягає реєстрації. Іншими словами, вам потрібно внести відповідні корективи в статутні документи. Збільшуєте ви або зменшуєте свій капітал, реєстрація збільшення / зменшення статутного капіталу обов'язкове. Щоб провести її, необхідно підготувати пакет документів, заплатити відповідні держмита і зареєструвати зміни в органах державної реєстрації. Як і інші бюрократичні процедури, зміна статутного капіталу підприємства краще доручити професіоналам, які вирішать поставлене завдання швидко і ефективно.
Практичні особливості процедури
Головний момент в управлінні статутним капіталом юридичної особи - всі подібні рішення приймаються на загальних зборах учасників (ч. 4 ст. 145 ЦКУ). В учасників є невід'ємне право як збільшувати, так і зменшувати фонд підприємства, діючи суворо в рамках закону (ч. 2 ст. 87 ГКУ). Нагадає, що відповідно до чинної редакції ЦКУ, статутний капітал юридичної особи не має законодавчого обмеження щодо мінімального або максимального розміру - його визначають загальні збори.
Ст.ст. 59, 60 ЗУ "Про господарські товариства" свідчать, що перед зміною статутного капіталу необхідно створити кворум учасників на зборах не менше 60% їх загального числа, а також прийняти відповідне рішення простою більшістю голосів (більше 50%).
Ч. 2 ст. 7 ЗУ "Про господарські товариства" наказує протягом 3 днів з моменту прийняття рішення звернутися до ЄДР для реєстрації змін розміру статутного капіталу.
Реєстратору надаються документи, передбачені ст. 17 ЗУ "Про державну реєстрацію":
- заява;
- оригінал або нотаріальна копія протоколу загальних зборів;
- оригінал чинного статуту і оригінал статуту в новій редакції;
- квитанція про сплату адміністративного збору.
Реєстрація змін розміру статутного капіталу буде вважатися відбулася після внесення реєстратором даних в ЄДР.
Реєстрація зміни розміру статутного капіталу у Львові проводиться швидко, буквально за кілька днів, якщо цим займаються фахівці. На жаль, спроби провести зміну статутного капіталу підприємства самостійно нерідко призводять до того, що реєстрація збільшення / зменшення статутного капіталу затягується і це може погано позначитися на бізнесі. Не економте на дрібницях, зосередьтеся на бізнесі!
Досвідчені фахівці компанії Олсон зареєструють зміну статутного капіталу підприємства у Львові швидко і професійно.