Укр Рус Eng Pl

Напишіть нам!

Замовити послугу

+38 (093) 435-45-35 +38 (050) 755-25-56
olsonLviv@gmail.com
вул. Патріарха Димитрія Яреми 10
м. Львів, Україна

Обмеження батьківських прав

від 500 грн дог.

Обмеження батьківських прав у Львові

Згідно ст. 170 Сімейного Кодексу України, представники державних органів опіки та піклування можуть застосувати до недобросовісних батьків тимчасовий захід - обмеження батьківських прав. В такому випадку дітей забирають у батька (матері) і передають прямим родичам або спеціальним органам без позбавлення перших батьківських прав.

Які підстави служать для обмеження батьківських прав батька, матері?

Підстави для обмеження батьківських прав застосовують такі ж, як і при позбавленні прав на дітей. Дитину можуть віддати близьким родичам: матері, батькові, бабусі, дідусеві, іншим родичам або органу піклування. Відібрати дитину у батьків або батьків без позбавлення прав суд може по ряду причин, а саме:

 • ухилення від виконання прямих обов'язків;
 • агресивна поведінка по відношенню до дитини;
 • діагностований алкоголізм або наркоманія;
 • при загрозі здоров'ю, моральному вихованню або життя дитині;
 • насильницьке примус до бродяжництва.

Якщо ж по відношенню до неповнолітнього батьком скоєно серйозне кримінальний злочин або дитини не забрали з пологового будинку, то слід позбавлення батьківських прав.

Привести у виконання постанову суду і відібрати дитину у батьків можуть пристави в присутності родича, якому його передають, і органів опіки та піклування.

Подача позовної заяви до суду про обмеження батьківських прав

Позовна заява на обмеження батьківських прав розглядають на загальних правилах підсудності, т. Е. За місцем прописки відповідача. При задоволенні позову також вирішується питання про стягнення аліментів. Явка відповідачів до суду обов'язкова.

Багато в чому, позитивний результат справи залежить від правильно складеного позовної заяви. Грамотне, з юридичної точки зору, виклад справи допоможе уникнути подальшого доопрацювання і додаткових судових засідань. У деяких випадках судовий процес затягується на довгі місяці, залишаючи дитину одну в складних життєвих обставинах.

Наші юристи знають, як обмежити батька в батьківських правах, як подати позов, і як оформити процедуру. На підставі поданої вами інформації, наші фахівці, дотримуючись порядок обмеження батьківських прав, в стислі терміни складуть первинний документ таким чином, щоб врахувати всі інтереси дітей і їх майбутніх опікунів. Ми самостійно співпрацюємо з судами і подаємо позов до суду на найближчу зручну для вас дату.

Документи необхідні для обмеження прав на дитину

Для позитивного результату справи від вас вимагається:

 • копія всіх сторінок паспорта заявника;
 • довідка з місця проживання про склад сім'ї;
 • свідоцтво про розірвання шлюбу;
 • довідка про заборгованість по аліментах;
 • копія свідоцтва про народження дитини;
 • акт обстеження житлово-побутових умов;
 • документ зі школи про участь батьків у житті дітей;
 • медичний висновок психолога про стан дитини;
 • висновок психіатра про стан здоров'я відповідача.

Наслідки обмеження батьківських прав

Мамі або іншого родича-опікуна не варто думати, що вся матеріальна відповідальність за виховання ляже на них після суду. Згідно із законом, що і означає обмеження батьківських прав, передбачено відібрання дитини в несумлінного батька у вигляді запобіжного заходу. Правові наслідки обмеження такі, що одночасно, позивач має право подати позов до суду на стягнення аліментів або домовитися про розмір щомісячного утримання. У разі позитивного результату справи, неповнолітнього передають на повне виховання позивачеві. Будь-які контакти з відповідачем обмежуються на обумовлений в постанові термін.

 

 

Питання, які Часто Задають

• В яких містах ми надаємо послугу?

Луцьк, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Хмельницький, Чернівці, Ужгород, Мукачево, Дрогобич, Самбір, Стрий, Золочів, Миколаїв, Трускавець, Яворів, Ковель, Калуш та інші.