Укр Рус Eng Pl

Напишіть нам!

Замовити послугу

+38 (093) 435-45-35 +38 (050) 755-25-56
olsonLviv@gmail.com
вул. Патріарха Димитрія Яреми 10
м. Львів, Україна

Адвокат по аліментам у Львові

дог. грн дог.

Адвокат по аліментам у Львові

Адвокат по аліментам у Львові

Адвокат по аліментах - це вузько спеціалізується на справах про стягнення аліментів юрист, який забезпечує представництво інтересів довірителів в судових інстанціях всіх інстанцій у справах по стягнення аліментів на неповнолітніх дітей, у справах по аліментах на повнолітніх дітей (аліменти після 18 років), а також представництво здійснюється в справах про стягнення аліментів на утримання дружини. Крім зазначених видів аліментів, адвокат по аліментах у Львові може представляти інтереси в справах про стягнення аліментів на утримання батьків їх повнолітніми дітьми або відстоювати законні інтереси довірителів при стягненні аліментів позбавлених батьківських прав громадян.

Способи стягнення аліментів на дитину

Чинне законодавство України передбачає два способи визначення розміру аліментів на дитину:

а) стягнення аліментів на дитину через судові інстанції

б) за добровільним, письмовим нотаріально посвідченою згодою сторін.

У більшості випадків, аліменти на дитину виплачуються до настання повноліття дитини, але існують і винятки, наприклад повнолітня дитина, продовжує навчання.

Виходячи з багаторічної практики адвоката по аліментах Львову, можна точно визначити який спосіб стягнення аліментів на дитину або аліментів на кількох дітей обійдеться дешевше. І так, як вказано вище, аліменти можуть бути встановлені двома способами: шляхом отримання судового рішення та шляхом укладення нотаріально посвідченого договору. В якому ж із зазначених випадків стягнення аліментів на дітей обійдеться сторонам дешевше. Розглянемо обидва варіанти і відповідну витратну частину.

Спосіб 1 (нотаріально завірена аліментна угода).При укладанні нотаріально завіреного аліментні угоди в такій угоді необхідно прописати суму аліментів на дитину в місяць і помножити цю суму на кількість місяців, що залишилися до настання повноліття дитини. Наприклад, дитині повних 4 роки і сума аліментів на дитину в місяць за договором становить 1000 гривень. Таким чином до настання повноліття дитини (18 років) залишається 168 місяців. Відповідно, 168 місяців множимо на 1000 гривень і отримуємо загальну суму аліментів на дитину до досягнення нею 18 років. Сума відповідає 168 000 грн. Ця сума складе суму договору. Виходячи з суми договору, витрати на нотаріальне оформлення з урахуванням вартості послуг нотаріуса та оплати держмита може становити приблизно від 2 до 5 відсотків (в залежності від регіону) від суми договору.

Спосіб 2 (стягнення аліментів дитини через суд).Проведення судової процедури щодо стягнення аліментів адвокатом у Львові зовсім не означає недружнє ставлення сторін в суперечці. Просто така процедура може виявитися дешевше ніж визначення розміру аліментів в нотаріальному порядку. Так в залежності від розміру аліментів, які встановили домовилися сторони, може бути визначена сума гонорару адвоката по аліментах, яка в більшості випадків менше вартості нотаріально посвідченого договору.

Як відбувається стягнення аліментів через суд?

Розмір аліментів на дитину встановлюється судом індивідуально. Іноді розмір аліментів можна змінити. Для зміни розміру аліментів потрібно подати в суд позовну заяву про зменшення або збільшення аліментів на дитину. Такий позов може подавати як сторона платника, так і сторона одержувача аліментів на неповнолітню дитину.

Підставою позову може бути зміна матеріального стану платника та інші обставини сторін в суперечці.

Відповідно до рішення суду, аліменти на дітей можуть, встановлюватися за сьогодення і майбутнє час, це означає, що термін виплати аліментів буде обчислюватися з моменту подачі позову, а не з моменту вступу в силу самого рішення суду. Також суд може стягнути аліменти і за минулий час, але тільки в тому випадку якщо не минув термін давності (три роки).

На платника аліментів судом може бути покладено обов'язок брати участь в додаткових витратах на дитину, але це питання має вирішуватися в окремому судочинстві (в окремому судовому процесі).

Розрахунок аліментних виплат через суд, в свою чергу, здійснюватися двома способами: а) у твердій грошовій сумі, б) у частці від заробітку або іншого виду доходу, а також одночасно в частці і твердій сумі. Стягнення аліментів провадиться відповідно до положень Сімейного кодексу України.

Питання, які Часто Задають

• Що звільняє від сплати аліментів?

За позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв'язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення (стаття 197 Сімейного кодексу України)

• Як зняти заборгованість по аліментам?

Правила процедури стягнення заборгованості − подача відповідної заяви до суду; − виграш справи; − отримання судового рішення на користь позивача; − отримання виконавчого листа; − відкриття виконавчого провадження (для цього необхідно звернутися з відповідною заявою до виконавчої служби. Обов'язкова умова - звертатися в службу за місцем реєстрації боржника); − після відкриття провадження почати отримувати виплати.

• Как уплачиваются алименты во время военного положения?

Как и в мирное время, в условиях действия военного положения есть два способа обращения в суд для взыскания алиментов: а) в порядке наказного производства, предусматривающего обращение с заявлением о выдаче судебного приказа; б) в порядке искового производства, предусматривающего обращение с исковым заявлением.

• Що робити щоб не платити аліменти?

Законодавством визначено, що аліменти – це власність дитини, і мають йти на покриття її потреб. Але тут недопустима просто відмова від аліментів, а потрібно звернутися до суду з позовною заявою, де вказати свої вимоги (зменшити суму виплат, дозволити переводити кошти на рахунок дитини).

• Скільки часу виконавча служба нараховує аліменти?

Після того, як суд ухвалить позитивне рішення щодо стягнення аліментів за минулий час, видається виконавчий лист, який має бути пред'явлений до виконання. Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за десять років, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання.