Укр Рус Eng Pl

Напишіть нам!

Замовити послугу

+38 (093) 435-45-35 +38 (050) 755-25-56
olsonLviv@gmail.com
вул. Патріарха Димитрія Яреми 10
м. Львів, Україна

Звільнення по УДО

дог. грн дог.

Звільнення по УДО (УДЗ). Умовно дострокове звільнення.

Покарання, призначене судом за кримінальний злочин передбачає не тільки безпосереднє покарання, але й прагнення держави до виправлення засуджених і запобігання вчинення повторних злочинів. Якщо є передумови, що поставлена мета була досягнута, то не має сенсу засудженому надалі відбувати покарання. Саме тому у кримінальному праві України є таке поняття як «умовно-дострокове звільнення» (УДЗ, УДО). Чинне українське законодавство передбачає суб’єкти, на яких поширюється УДО (УДЗ), а також порядок застосування УДО до суб’єктів.

Наша юридична компанія надає кваліфіковану правову допомогу на будь-якому етапі кримінальної справи, навіть на стадії відбування покарання. Тому якщо ви чи ваші близькі потрапили до складної життєвої ситуації звертайтесь до наших фахівців, готових надати якісні послуги, які обов’язково приведуть до позитивного результату.

УДО (УДЗ), як правило, застосовується до засуджених, які своєю поведінкою змогли довести, що стали на шлях виправлення та готові стати добропорядними громадянами у майбутньому. Засуджені повинні дотримуватись правил поведінки та встановленого у місцях відбуття покарання режиму, а також старанно виконувати роботу, яка була доручена. Якщо засуджений сумлінно буде виконувати обов’язки, то це може говорити про те, що засуджений виправився.

Варто зазначити, що Звільнення по УДО у Львові (УДЗ) можливе тільки у тих випадках, коли засуджений все відбув певний час у пенітенціарній (виправній) установі, який своєю чергою визначається в залежності від тяжкості скоєного злочину засудженим.

Вийти на волю за УДО (УДЗ) можуть ті засуджені, до яких були застосовані такі види покарань як обмеження чи позбавлення волі, тримання у спеціальних дисциплінарних батальйонах військовослужбовців, виправні роботи, службові обмеження для військовослужбовців тощо.

Згідно зі ст.. 81 ККУ до підстав для застосування УДЗ входять:

  • злочини невеликої та середньої тяжкості, окрім корупційних, а також тяжкий злочин з необережності у тому випадку, якщо засуджений відбув половину терміну покарання;
  • умисний тяжкий, особливо тяжкий злочин з необережності, корупційний злочин середньої тяжкості: звільнення по УДО (УДЗ) можна застосувати тільки тоді, коли засуджений відбув не менше, а ніж дві третини терміну покарання. Крім того, ця підстава може бути застосована у випадках, коли засуджений раніше вже відбував покарання  за умисний злочин і до погашення судимості він знову вчинив умисний злочин і знову був засуджений;
  • звільнення по УДО може бути застосоване за навмисний особливо тяжкий злочин, якщо засуджений вже відбув не менше як 3/4 терміну покарання. У випадках коли засуджений раніше вже був звільнений по УДО, але впродовж  не закінченої частини покарання він знову вчиняє умисний злочин, засуджений також може претендувати на звільнення по УДО (УДЗ) від відбуття покарання після того, як пройде 3/4 терміну покарання.

Згідно зі ст. 539 КПК України, якщо засуджений підпадає під одну з вищезгаданих підстав, то він має право звернутися до суду з клопотанням. У деяких випадках суд може відмовити у подані заяви, у такому разі повторно подати клопотання можна через рік після того, як суд виніс постанову про відмову, а також не раніше ніж після ести місяців, якщо засуджені є неповнолітніми.

Наші фахівці зможуть допомогти скласти клопотання та направити його до суду. Питання про УДО (УДЗ) розглядається судом згідно з клопотанням. Як правило, клопотання розглядається упродовж 10 днів з дня, коли було подано. Під час засідання суд розглядає клопотання у присутності прокурора, засудженого та його захисника. Після чого виноситься ухвала.

Наша компанія пропонує повний спектр послуг, вичерпні консультації, підбір кваліфікованого захисника, який зможе допомогти розв’язати питання зі звільненням по УДО (УДЗ) і можливістю розпочати нове життя з правильними орієнтирами та цінностями.

Питання, які Часто Задають

• В яких містах ми надаємо послугу?

Луцьк, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Хмельницький, Чернівці, Ужгород, Мукачево, Дрогобич, Самбір, Стрий, Золочів, Миколаїв, Трускавець, Яворів, Ковель, Калуш та інші.