Укр Рус Eng Pl

Напишіть нам!

Замовити послугу

+38 (093) 435-45-35 +38 (050) 755-25-56
olsonLviv@gmail.com
вул. Патріарха Димитрія Яреми 10
м. Львів, Україна

Реорганізація акціонерних товариств (в ТОВ/ТДВ)

грн

Реорганізація акціонерних товариств (в ТОВ/ТДВ)

Реорганізація акціонерних товариств (в ТОВ/ТДВ)

Питання реорганізації Акціонерного Товариства у товариство з обмеженою відповідальністю постає, коли змінюється суть ведення бізнесу, і в рамках АТ в компанії стає “тісно”. Щоб відкрити перед бізнесом нові можливості, іноді цілком достатньо перевести компанію із одного статусу в інший.

А коли йдеться про реорганізацію акціонерних товариств у Львові, то в ми радимо одразу звертатися до компанії “ОЛСОН” - це швидкий та ефективний спосіб вирішити ваше питання юридично правильно і без зайвих складнощів.

Навіщо взагалі змінювати АТ на ТОВ/ТДВ?

Головною причиною вищевказаних змін в організації діяльності АТ виступає перевантаження його обов’язками, котрі стосуються повного оприлюднення звітності та досить прискіпливого ставлення з боку державних контрольних органів.

У 2018 році мало місце скасування максимальної кількості учасників товариства з обмеженою відповідальністю, що зробило саму процедуру реорганізації АТ у ТОВ більш можливою для всіх акціонерних товариств.

Базові умови реорганізації АТ

Перед тим, як приступити до змін в діяльності АТ, варто ознайомитися з рядом основним принципів цього процессу. Реорганізація Акціонерного Товариства у Львові, та у всіх інших містах України здійснюється за однією затвердженою схемою.

Найважливішим є момент того, що Товариство категорично не може одночасно перебувати в процесі приєднання, поділу або перетворення об’єкта своєї діяльності. Також, у реорганізації можуть бути задіяні лише акціонерні товариства. Мається на увазі, що ТОВ чи товариство з додатковою відповідальністю (ТДВ), не можуть брати участь в цих процесах. Адже АТ не може бути утворене шляхом з’єднання повних чи командитних товариств.

Важливо врахувати, що статутний капітал Акціонерного Товариства має бути повністю сплачений та розподілений між його акціонерами на момент прийняття рішення про злиття.

Повна реорганізація АТ повинна відбуватись на підставі договору про приєднання або плану поділу. Умови таких документів розробляються наглядовою радою кожного окремого Товариства.

Усі акції, котрі розміщені Акціонерним Товариством, що припиняє діяльність шляхом злиття, повністю конвертуються в акції товариств-правонаступників. Існує єдиний випадок, коли акції абсолютно не підлягають конвертації. Це акції, власниками яких є самі АТ або акціонери, котрі звернулися з вимогою про необхідний викуп належних їм акцій.

Процеси злиття, приєднання чи перетворення не можуть мати завершення до повного задоволення всіх вимог, котрі були заявлені раніше кредиторами.

Алгоритм реорганізації Акціонерного Товариства

Для початку потрібно отримати у Національному депозитарії перелік акціонерів кожного Товариства, котре має намір брати участь у злитті. Далі слідує затвердження наглядовою радою кожного підприємства та повідомлення всіх акціонерів про необхідність скликання загальних зборів щодо реорганізації. Важливим кроком вважається розкриття усієї необхідної інформації щодо припинення діяльності Товариства та проведення інвентаризації майна кожного АТ.

Процедура реорганізації ретельно регулюється чинним законодавством, а сам перехід із статусу АТ в ТОВ чи ТДВ  містить в собі безліч нюансів.

Всеукраїнська юридична компанія "ОЛСОН"забезпечить абсолютно правильне оформлення документів. Це допоможе вам оптимально організувати усі етапи реорганізації та додержуватися законодавчих норм щодо цього питання.

Питання, які Часто Задають

• В яких містах ми надаємо послугу?

Луцьк, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Хмельницький, Чернівці, Ужгород, Мукачево, Дрогобич, Самбір, Стрий, Золочів, Миколаїв, Трускавець, Яворів, Ковель, Калуш та інші.

• Що означає перетворення акціонерного товариства?

Перетворенням акціонерного товариства визнається зміна організаційно-правової форми акціонерного товариства з його припиненням та передачею всього майна, прав і обов'язків підприємницькому товариству - правонаступнику згідно з передавальним актом.

• Хто буде засновником у випадку перетворення акціонерного товариства?

У разі перетворення акціонерного товариства всі його акціонери (їх правонаступники), акції яких не були викуплені, стають засновниками (учасниками) підприємницького товариства - правонаступника.