Укр Рус Eng Pl

Напишіть нам!

Замовити послугу

+38 (093) 435-45-35 +38 (050) 755-25-56
olsonLviv@gmail.com
вул. Патріарха Димитрія Яреми 10
м. Львів, Україна

Визнання шлюбу недійсним

від 500 грн дог.

Визнання шлюбу недійсним у Львові

Процедура і наслідки визнання шлюбу недійсним значно відрізняються від процедури і наслідків розірвання шлюбу. Якщо шлюб між подружжям буде визнаний недійсним, на мові закону це буде означати те, що у подружжя абсолютно відсутні подружні права і обов'язки.

Хто може почати процедуру?

Подати в суд позов про визнання шлюбу недійсним, згідно зі статтею 42 Сімейного кодексу України, можуть:

  • ті, хто захищає безпосередньо свої права - чоловік або дружина;
  • особи, що представляють інтереси людини, визнаного повністю або частково недієздатною - батьки, опікуни, піклувальники недієздатної особи, органи опіки та піклування;
  • треті особи, чиї права порушує реєстрація шлюбу - наприклад, родич людей, що вступили в шлюб;
  • органи прокуратури - справа порушується за наявності вагомих доказів того, що шлюб створений зі злочинною метою (приховування доходів).

Сторонні громадяни, крім подружжя, мають право подати заяву до суду про недійсність шлюбу в тому випадку, якщо зачіпаються їхні права і інтереси. Тобто якщо чуже заміжжя заважає їм користуватися своїми матеріальними або нематеріальними благами, задовольняти свої індивідуальні або колективні потреби.

Вимога про визнання недійсності шлюбу повинно містити аргументовані доводи про те, як саме страждають інтереси позивача.

Правові наслідки анулювання шлюбу

Після анулювання шлюбу визнаються недійсними всі його правові наслідки. Подружжя позбавляються взаємних подружніх прав і зобов'язань:

  • Власність, набута в шлюбі, вважається спільним майном. Частки володіння розподіляються залежно від частини коштів, вкладених у придбання. Незалежно від того, на чиє ім'я придбана власність (нерухомість, транспорт, предмети інтер'єру), чоловік або дружина можуть вимагати поділу майна. Не підлягають розділу особисті речі (крім коштовностей), а залишаються у володінні того, хто їх використовував.
  • Сума отриманих аліментів від чоловіка в недійсному шлюбі, має бути повернуто, якщо відсутня юридична підстава для них. При цьому діє термін давності - не більше 3-х років. Суд може стягнути аліменти лише за останні три роки. Виняток - аліменти на утримання спільних неповнолітніх дітей.
  • Якщо один з подружжя оселився і прописався на житлоплощі іншого, він зобов'язаний звільнити житло, інакше може бути виселений в примусовому порядку. Адже чоловік / га позбавляється прав на проживання у зв'язку з анулюванням шлюбу.
  • Якщо дружина взяла прізвище чоловіка, вона може використовувати її і після розірвання шлюбу.

Умови шлюбного договору припиняють свою дію.

Особи, які перебувають у шлюбі, який визнаний недійсним, втрачають права на спадкування. У разі смерті одного з подружжя, інший не може успадкувати майно по праву першої черги.

Співпрацюючи з компанією «Олсон», ви отримуєте наступні вигоди:

Повне залучення в справу з супроводжуючою боку - ми зацікавлені в результаті і працюємо з самовіддачею.

Кваліфікований підхід - юристи знайомі з останніми змінами законодавства, вміють застосовувати на практиці норми законів і кодексів, постійно підвищують свою кваліфікацію.

Відкритість - готові проконсультувати клієнта по процедурі, надати детальний звіт про судові засідання.

Мобільність - можливі послуги дистанційного представництва.

Гнучкість цін - вартість буде залежати від часу, витраченого на процес.

 

Питання, які Часто Задають

• В яких містах ми надаємо послугу?

Луцьк, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Хмельницький, Чернівці, Ужгород, Мукачево, Дрогобич, Самбір, Стрий, Золочів, Миколаїв, Трускавець, Яворів, Ковель, Калуш та інші.