Укр Рус Eng Pl

Напишіть нам!

Замовити послугу

+38 (093) 435-45-35 +38 (050) 755-25-56
olsonLviv@gmail.com
вул. Патріарха Димитрія Яреми 10
м. Львів, Україна

Кому необхідно використовувати касові апарати?

З 1 січня 2022 року наявність касового апарату стане обов’язковою для частини Фізичних осіб-підприємців, які здійснюють розрахункові операції, незалежно від виду їхньої діяльності.

З 1 січня 2022 року наявність касового апарату стане обов’язковою для частини Фізичних осіб-підприємців, які здійснюють розрахункові операції, незалежно від виду їхньої діяльності.

Нові вимоги вводяться в дію відповідно до Законів 128-IX та 129-IX від 20.09.2019, які було відтерміновано у грудні 2020 року, у зв’язку з численними протестами та мітингами підприємців, які скаржились на неможливість ведення підприємницької діяльності з використання реєстраторів розрахункових операцій під час дії карантинних обмежень.

Нагадаємо, що до введення в дію вказаних законів більшість підприємців 2-4 групи були звільненні від обов’язку використовувати касові апарати, якщо сума їхнього доходу не перевищувала 1 320 000 гривень. Також, незалежно від обігу, РРО було потрібне для:

1. Продажу лікарських засобів і медичних виробів (всі аптеки, медичні магазини, аптечні кіоски, тощо)

2. Всіх магазинів (в тому числі інтернет-магазинів), які здійснювали продаж технічно складних товарів, які потребують гарантійного обслуговування;

3. Продажу ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння;

4. Надання платних медичних послуг у сфері охорони здоров’я.

То кому з Фізичних осіб-підприємців потрібно застосовувати реєстратори розрахункових операцій (касові апарати) у 2022 році?

Відповідь на це питання дуже проста: у 2022 році після Реєстрація ФОП обов’язково повинні застосовувати РРО усі Фізичні особи-підприємці 2-4 групи, які здійснюють розрахункові операції, незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Таким чином, до початку нового року, вказаним ФОП необхідно обрати один з наступних варіантів дій:

1. Обрати звичайний РРО, придбати касовий апарат та оплачувати його обслуговування;

2. Обрати програмний РРО як альтернативу звичайному. Програмний РРО – це, по суті, програма, яка встановлюється на будь-який смартфон, ноутбук, комп’ютер чи планшет і виконує функції касового апарату;

3. Здійснювати свою діяльність без проведення розрахункових операцій, отримуючи оплату за надані послуги чи товари на банківський рахунок виключно шляхом безготівкового переказу.

А як щодо ФОПа на 1 групі спрощеної системи оподаткування?

Вказані зміни не стосуються ФОП на 1 групі. У них, як і раніше, не виникає обов’язку застосовувати РРО. Проте, не слід забувати про чинні обмеження діяльності на цій групі, а саме:

1.Річний обсяг доходу не повинен перевищувати 167 мінімальних заробітних плат станом на 1 січня (у 2021 році ця сума – 1 002 000 гривень);

2. За видами діяльності – лише роздрібна торгівля на ринках та надання побутових послуг за переліком, визначеним Податковим кодексом (п. 291.7)

Також, звертаємо увагу і на зміну розмірів штрафів за невикористання РРО: 100% вартості проданих з порушенням товарів - за порушення вчинене вперше, та 150% - за кожне наступне вчинене правопорушення.

Таким чином, рекомендуємо усім ФОП, які підпадають під дію вказаних змін, привести свою діяльність у відповідність до нових правил до початку 2022 року, щоб уникнути небажаних штрафів.

 

наші контакти

Напишіть нам!

+38 (093) 435-45-35 +38 (050) 755-25-56

olsonLviv@gmail.com

вул. Патріарха Димитрія Яреми 10
м. Львів, Україна